home Binance Kripto Paralar VeChain Coin (VET) Yorum Analiz

VeChain Coin (VET) Yorum Analiz

VeChain, 2017 yılında piyasaya çıkmış tedarik zincirindeki aksaklıkların giderilmesi için tasarlanan bir kripto paradır. Merkezi olmayan VET, verilerin toplanması, yönetilmesi ve güvence altına alınmasını sağlar. Anlaşma yaptığı pek çok kurum sayesinde ismini kısa sürede herkese duyurmayı başarmıştır.

VeChain için istatistiki verilere baktığımızda karşımıza şunlar çıkar.

  • Piyasada değeri yaklaşık olarak 3 milyar dolardır.
  • Günlük işlem hacmi 400 milyon dolar üzerindedir.
  • Piyasada 64 milyar tane VET tokeni bulunmaktadır. Maksimim 86 milyar VET tokeni elde edilebilir.
  • En düşük değeri 0.0016 dolar iken en yüksek değeri 0.06 dolar olmuştur.

Yazımızı kaleme aldığımızda VET 0.045$ dolaylarında gezinmekte idi. Yani en yüksek değerine bir hayli yakındı. Burada Bitcoinin ve diğer altcoinlerin fiyatlanmasının önemli bir rolü bulunmaktadır.

VeChain ekosisteminde 2 farklı para birimi bulunmaktadır. Bunlardan ilki VET yani VeChainThor olarak bilinir. Diğer ise VeThor Token olarak bilinen VTHO’dur. Bu para birimleri sayesinde VeChain çift taraflı işlem yapabilmektedir.

VeChain arkasına baktığımızda lüks ürünlerdeki sahtecilik karşımıza çıkmaktadır. VET tokenin amacı bu sahteciliği ortadan kaldırmak ve şeffaf bir yönetim sunmaktadır. Lüks ürünlerin tedariki için VET, ürünlere kendisine ait bir çip koymaktadır. Bu çip sayesinde kullanıcılar tüm aşamaları takip edebilmektedir. Böylelikle VeChain güvenli, şeffaf, takip edilebilir ve kolay ulaşılabilir ürünlerin tedariğini gerçekleştirmektedir.

VeChain Coin Yorumu

VeChain 2021 yılında gördüğü tarihi zirve sonrasında biraz kendisini aşağılara doğru salmıştır. Bitcoinin piyasadaki dalgalanmalarının da bu salım için etkisi büyüktür. Buna göre en önemli destek noktası şuanda 0.038$ olarak görülmektedir. Bu değerin üzerinde devam edecek olan VET token kendisini yeniden 0.05$ üzerine atacak ve 0,1$ olan psikolojik barajı test etmeye devam edecektir.

Bu aşamada karşısına direnç noktası olarak da 0.055$ çıkmaktadır. Bu değeri aştığı takdirde ilk hedefi 0.06$ olacaktır. Bu rakamlar şuanda VeChain yatırımcıları için oldukça önemli eşiklerdir. 13 Şubat tarihinde boğaların saldırısına maruz kalan ve değeri hızlıca yükselen coin bir madenciler için satış fırsatı oluşmasına neden olmuştur. Bunun en büyük faydası ise şuanda madencilerin stoklarının erimesi olarak gösterilebilir. Bu durumda yeniden boğaların desteğini arkasına alması ve yükselmesi söz konusu olabilir.

VeChain için belirttiğimiz eşik değerlerin gelmesi ile birlikte fiyatlarında bir hareketlenme yaşanacaktır. VET, amaca yürüdüğü yoldaki istikrarı sağlarsa ve sonrasında büyük şirketler ile yaptığı anlaşmalara yenilerini eklemeyi başarabilirse fiyatının 0.10 $ eşini geçmesi dahi kimseyi şaşırtmayacaktır.

Bitcoin ve VeChain için yapılacak işlemlerde dünyanın en güvenli borsası olan Binance’ı kullanabilirsiniz. Günlük 80 milyar dolarlık işlem hacmine sahip olan Binance şuanda dünyanın en büyük borsası konumunda bulunuyor. Sizlerde Binance borsasında alım ve satım işlemlerinizi yönetmek isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.

2 thoughts on “VeChain Coin (VET) Yorum Analiz

  1. Kriptoya girdiğimde ilk olarak VET aldım, aldığım coin neredeyse %30 değer kaybetti. Pek bilgim olmadığı için arkadaşımdan destek istedim, bana sakın satma, hatta eğer fırsatın varsa bu fiyattan biraz daha VET al dedi. Vechain’in arkasında ne var bilgim yok, teknolojisinden vesaire anlamıyorum, sadece amatör bir yatırımcı olarak izliyorum. Arkadaşımın tavsiyesi ile 500 dolarlık daha alım yaptım, bir aya kadar %80 civarı kazandırdı, güzel kar ettim.

  2. VeChain diğerlerine benzemiyor. Düştüğünde sağlam düşüyor, kazandırınca da sağlam kazandırıyor. O yüzden riskleri göze alarak hareket etmek lazım bu coinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir