home Binance Kripto Paralar Trabzonspor Token (TRA) Nedir? Binance TRA Token Nasıl Alınır?

Trabzonspor Token (TRA) Nedir? Binance TRA Token Nasıl Alınır?

Trabzonspor Token, 2020 yılının sonunda piyasaya çıkmış ve Trabzonspor taraftarlarını ilgilendiren bir coindir. Taraftar ve Fan token olarak piyasaya sürülen bu token, taraftarların takım yönetimine katılması konusunda önemli bir faktördür.

TRA token, tüm fan tokenler gibi madenciliği yapılamayan bir tokendir. Bu token bazında baktığımızda duruma özellikle Socios uygulaması ön plana çıkmaktadır. Socios tarafından kulüpler ile anlaşma yapılarak piyasaya sürülen bu tokenler, Chiliz borsası ve yerli birkaç borsa tarafından listelenmektedir. Kulüplerin Socios uygulaması üzerinden anketler yapması ve yönetimde alacağı kararlara taraftarların katılmasını sağlaması için en önemli araçlardan bir tanesidir.

Trabzonspor token ile ilgili yapabilecekleriniz şunlardır:

  • Takımın yönetimine katılmak
  • Kulüp tarafından düzenlenen etkinliklere katılmak
  • Kulüp tarafından gerçekleştirilen stad turlarına katılmak
  • Antrenmanları canlı bir şekilde izlemek
  • İmzalı formalara sahip olmak

Aslında bakıldığında oldukça önemli avantajlara sahip olan bu token genelinde yapılabileceklerin sınırı bulunmamaktadır. Kulüp tarafından gerçekleştirilmek istenen tüm etkinliklerde coin kullanımı gerçekleştirilebilir.

trabzonspor token tra

Trabzonspor Token Nedir?

Trabzonspor tokenin amacı kulüp ile taraftarları buluşturmaktır. Ortak etkinlikler düzenlemek ve taraftar ile kulüp arasında sıkı bir bağ kurmaktır. Bu amaç doğrultusunda özellikle Socios uygulaması üzerinden gerçekleştirilen pek çok işlem Trabzonspor taraftarı ve kulüp tarafından desteklenmektedir.

Socios, Ethereum sisteminde gerçekleştirdiği işlemlerde TRA token de “side chain” altyapısında hizmet vermektedir. Ülkemizde TR ile alınıp satılabilen bu token, Chiliz borsası üzerinden de dolar ile alınıp satılabilmektedir.

Trabzonspor Token Nasıl Alınır?

Trabzonspor token almak istediğinizde karşınıza birden fazla yol çıkmaktadır. Bunlardan ilki borsaları aracılığı ile token satın alımı yapmaktan geçer. İkincisi ise arttırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılarak yapılan alımlardır. Bu durumda “token avı” dediğimiz yol aktif olarak kullanılmakta ve oradan TRA token kazanımları yapılabilmektedir.

Borsalar vasıtası ile işlem yapabilmek için bu coini listeleyen borsalara göz atmanız gerekir. Yerli ve yabancı borsalarda TRA token almak için öncelikle o borsada bir hesap oluşturmanız ve onu da sisteme onaylatmanız gerekmektedir.

Hesabınız onaylandığında ise artık geriye o borsaya para aktarımı gerçekleştirmek kalır. Para aktarım işleminden sonra borsada bulunan “işlemler” kısmından “TRA Token” alım ve satım işlemlerini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Dilerseniz bu coinlere yatırım yapar dilerseniz de aldığınız coinleri Socios uygulamasına aktararak takımınız üzerinde söz sahibi olma şansı elde edersiniz.

Bitcoin ve 200’den fazla altcoin üzerinde işlem yapmak için dünyanın en güvenilir borsası olan Binance borsasını tercih edebilirsiniz. Binance, 2017 yılında kurulmuş ve kısa süre içerisinde günlük 80 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşmayı başarmıştır. Borsa şu anda dünyanın en büyük borsası olarak işlemlerine devam etmektedir. Sizler de Binance üzerinden alım ve satım işlemleri gerçekleştirmek isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.

One thought on “Trabzonspor Token (TRA) Nedir? Binance TRA Token Nasıl Alınır?

  1. Coin sepetim çok nettir benim, bu sepete çok fazla coin eklemem ama geçen gün reklamlarını görünce TRA alayım dedim, çok yüklü almadım, az bir miktar aldım tokendan tutuyorum. Trabzonspor taraftarı değilim ama takımlara ait tokenların potansiyeli olacağını düşünüyorum. Çok oynak değil, işlem hacmi de yüksek değil, riskini düşük gördüğüm için elimde tuttuklarım arasına koydum bunu da.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir