home Binance Kripto Paralar NEO Coin (NEO) Nedir? Binance NEO Nasıl Alınır?

NEO Coin (NEO) Nedir? Binance NEO Nasıl Alınır?

NEO Coin, 2014 yılında geliştirilmiş ve ilk kurulduğunda ismi Antshares olan dijital paradır. 2017 yılında ismini NEO olarak değiştirmiş ve Çin devletinin desteğini kazanmayı başarmıştır. Açık kaynak kodlu ve gelişime açık olan bir coindir.

NEO, bir nevi Çin’in Ethereum’u olarak bilinmektedir. Sistemdeki uygulamalar tarafından kullanılan NEO coine sahiptir. Ödül sistemi ile çalışan NEO, GAS adı verilen bir sisteme sahiptir. NEO coin amacı fiziksel olarak bulunan varlıkları dijitale çevirmektir. Bunun için dijital kimlik ve akıllı sözleşmeleri kullanmayı amaçlar. Bir nevi akıllı ekonomiye geçişin ilk anahtarı NEO’dur.

neo coin binance

Da Hong Fei ve Erik Zhang tarafından kurulan NEO 3 kademeli olan bir altyapıya sahiptir. Bunlar:

  • Akıllı sözleşmeler
  • Dijital varlıklar
  • Dijital kimliklerdir.

Bu 3 yapı taşının birleşmesi ile birlikte güvenlik, şeffaflık, kontrol edilebilirlik ilkeleri ile uyum içerisinde bir çalışma gerçekleştirilir. Çin gibi büyük bir devleti arkasına almayı başaran NEO, bu konuda da pek çok kripto paraya önderlik etmiştir.

2014’lü yıllarda sonuçta devlet destekleri halen günümüzde olduğu kadar hatta daha fazla önemli idi. Kripto paraların ilk seslerini duyurduğu bu yıllarda devletlerin dijital paraya bakış açıları her şeyi değiştirmekte idi. İşte bu noktadan bakıldığında kısa süre içerisinde büyük yankı uyandıran bu durum sadece NEO’ya karşı değil diğer kripto paralara karşıda büyük bir ilginin oluşmasına öncülük etmiştir.

Bir projenin başarısını anlamak için işbirliği yaptığı veya desteklendiği diğer şirketlere karşı bir bakış açısı kazanılması gerekmektedir. NEO ise Bancor, Coindash ve Agrello gibi büyük şirketler ile bu anlaşmaları zaten yapmış bulunmakta. Büyük şirketler biz yatırımcılar gibi sadece yüzeysel bir araştırma değil, derinlemesine araştırma ve analiz yapmaktadır. NEO ile yapılan bu anlaşmaların da coinin ne kadar sağlam olduğuna işaret ettiğini belirtmek gerekir.

NEO Coin Nasıl Alınır?

NEO Coin, madenciliği yapılabilen bir kripto paradır. Yani NEO elde etmek için madencilik işleri ile de uğraşabilirsiniz. Bunun haricinde NEO elde etmek isterseniz NEO’yu listeleyen borsalardan satın alım işlemi yapmalısınız. Bunun için Binance gibi güvenilir ve büyük bir borsayı kullanabilirsiniz.

Binance borsasına ülkemizden para yatırmak için 3 yol bulunmaktadır. Bunlar:

  • Kredi kartı
  • Papara
  • Diğer borsalar

Bu 3 seçenekten bir tanesini kullanarak Binance borsasına kısa sürede para yatırabilirsiniz. Bunun akabinde ise yatırdığınız para ile NEO alır ve bu coine yatırım yapmış olursunuz.

Bitcoin veya NEO gibi dijital paralar ile ilgili işlem yapmak istediğinizde karşınıza dünyanın en iyi borsası olan Binance çıkmaktadır. Binance 2017 yılında kurulmuş ve 200’den fazla altcoin listelemiş bulunmaktadır.

Dünyanın en büyük, en güvenilir borsası olan Binance üzerinden alım ve satım işlemleri gerçekleştirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir