VeChain Coin (VET) Nedir? VET Coin Nasıl Alınır?

VeChain, herhangi bir otoriteye bağımlı olmayan kripto para birimidir. 2017 yılında piyasaya çıkmıştır. En önemli özellikleri şeffaf, kolay erişim, güvenilirlik olarak gösterilir. Kar amacı gütmeyen VeChain vakfı tarafından geliştirilmiştir.

VeChain kurulumu esnasında belirli amaçlar çerçevesinde gelişimcilerini birleştirmiştir. Bu amaçlar ürünün tedarik zincirinde:

  • Oluşan hatalar
  • Meydana gelen kayıplar
  • Hataların giderilmesidir.

Bu amaçlar doğrultusunda kurulan VeChain coin, yaptığı anlaşmalar ile de bunu pekiştirmeyi başarmıştır. Arkasına güçlü şirketlerin desteğini alan (PwC, DNVGL, BMW bunlardan sadece birkaçı) coin aynı zamanda 2018 yılında Şangay otoritesi ile yaptığı aşı anlaşması ile de amacı doğrultusunda ilerlediğini kanıtlamıştır.

VeChain kuruluşundan bu güne kadar geçen süreç içerisinde kripto endüstrisinde işini en iyi yapan coinlerden bir tanesi olmayı başarmıştır. Bu başarının altında yaptığı anlaşmalar, geliştiricilerinin deneyim ve tecrübesi, hedefi doğrultusunda başarıyla ilerlemesi yatmaktadır. Özellikle BMW ile yaptığı ortaklık tüm dünyada yankılanan bir ses olmuştur.

VeChain Coin Nedir?

VeChain tedarik konusunda yaşanılan sıkıntıları aşmak için varlıkların dijitalleştirilmesi politikasını izlemektedir. Bu esnada tedarik konusunda yaşanılan ve yatırımcıların şikâyet konusu olan masrafları düşürmek ve kullanıcıların sistem üzerindeki kontrolünü arttırmaktır.

Dijitalleşen varlıklar ile birlikte sahtecilik gibi önemli bir problemi de ortadan kaldıran VET, geleceği parlak olan coinler arasında bulunuyor. Çalışan ve aktifleştirilen tüm ürünlerinin müşterisi bulunan şirket, pek çok farklı firma ile de işbirliği yaparak pazarını büyütme konusunda son derece kararlı bir yapıya sahiptir.

VeChain coinin büyümesindeki en büyük engel bütün kripto paralarda olduğu gibi ölçekleme, seyrelme ve uygulama zorluğu olarak göze çarpmaktadır. Şirket özellikle uygulama zorluğu konusunda büyük atılımlar yapmış ve kendisini garantiye almıştır. Kullanıcılarına sunduğu kontrol, uygulama esnasındaki kolaylık gibi durumlar bu sorunun aşıldığına en büyük kanıt niteliğindedir.

VeChain Coin Nasıl Alınır?

VeChain tokeni olan VET almak istediğinizde karşınıza 2 farklı yol çıkmaktadır. Bunlar:

  • Madencilik: Klasik madencilik yöntemleriyle VET tokeni elde edebilirsiniz. VeChain madenciliği yapılan bir kripto para birimidir.
  • Satın Alma: Dünya çapında bulunan borsalardan VET tokeni satın alabilirsiniz. Binance gibi büyük çaplı borsalarda listelenen VET, bu borsalara para aktarımı yapıldıktan sonra kolayca alınabilmektedir.

Ülkemizden diğer borsalara para yatırmak için kredi kartlarını veya Paparanın anlaşma yaptığı borsaları tercih edebilirsiniz. Kolay bir şekilde satın alabileceğiniz VET tokeni sonrasında bu kripto para birimine sizlerde yatırımınızı yapabilirsiniz.

Bitcoin ve Vechain gibi işlemlerinizi dünyanın en büyük ve güvenilir borsası olan Binance üzerinden yapabilirsiniz. 2017 yılında kurulmuş olan Binance, bu yıldan itibaren yaptığı atılımlar ile dikkat çekmiş ve hızla büyümüştür. Bugün 80 milyar dolar 24 saatlik hacme ulaşmayı başarmış olan Binance ile sizlerde alım ve satım işlemlerinize yön vermek isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.

2 thoughts on “VeChain Coin (VET) Nedir? VET Coin Nasıl Alınır?

  1. VeChain diğerlerine benzemiyor. Düştüğünde sağlam düşüyor, kazandırınca da sağlam kazandırıyor. O yüzden riskleri göze alarak hareket etmek lazım bu coinde.

  2. Bu coin bana nedense hiç sıcak gelmiyor. Ona rağmen bir miktar bağladım, bekliyorum bakalım. Hakkındaki yorumlar olumlu, kazandıracak vesaire diyorlar ama zaman gösterir, coin piyasası şu dönem çok belirsizliklerle dolu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir