Trabzonspor Token (TRA) Yorum Analiz

Tranzonspor Token, 2020 yılının sonlarına doğru piyasaya çıkmıştır. Fan ve taraftar token olarak üretilen bu coin, kulüp yönetimine taraftarların katılmasını sağlamaktadır. Socios uygulaması üzerinden gerçekleştirilen bu işlemlerde kulüp yönetimi taraftarlara yönelik anketler hazırlamakta ve bu doğrultu da alınan kararlara direkt olarak katılım gerçekleştirilmektedir.

TRA token için yorumlarımıza geçmeden önce birtakım istatistiklerden bahsetmek istiyoruz. Bunlar:

 • Coin için 24 saatlik işlem hacmi 1 milyon dolar civarındadır.
 • 2020 yılının sonlarına doğru piyasaya çıkmıştır.
 • En düşük değerine 2020 yılında ulaşmış ve o zamanlar coin 0,96 $ değerini bulmuştur.
 • En yüksek değerine ise 2021 yılının başında ulaşmış ve 8,46 $ değerini görmüştür.
 • Yazıyı kaleme aldığımız zamanlarda 4,94 $ olan coin değeri sıralamada ise 2500. Sırada kendisine yer bulmaktadır.

TRA token için sıralama gerçekten en diplerde görülmektedir. Ancak kulüp tarafından gerçekleştirilmesi muhtemel olan etkinliklerin sayısının azalması ve sonrasında takım başarılarının gelmesi ile birlikte TRA token hızlı bir şekilde sıralamada yükselecektir.

Trabzonspor Token Yorumu

Trabzonspor token için birtakım yorumlar yapmadan önce önemli destek ve direnç noktalarından bahsetmek istiyoruz. Bunlar:

 • Yukarı yönlü hareketlerde ilk olarak karşımıza 5,97 $ barajı çıkmaktadır. Elbette bu direnç noktası 5$ olan psikolojik sınırdan sonra karşımıza çıkacaktır. Bu rakamı aşabilecek olan TRA token sonrasında 8,46 $ olan tarihi zirveyi test edecek ve kısa sürede bunu aşmanın yollarını arayacaktır.
 • Aşağı yönlü hareketlerde ise karşımıza 3,93 $ destek noktası çıkacaktır. Bu noktayı aşabilecek olan coin sonrasında 3 $ olan psikolojik baraja doğru yol alacaktır. Bunun aşılması sonrasında 1 $ seviyesine doğru yolculuk başlayacaktır.

Bu coinin hareketleri kapsamında izlenmesi gereken yollar takım içerisinden gelecek olan haberlerdir. Bu coinler fiyatını belirleyen etmenler:

 • Taraftarların coine ilgisi
 • Kulüp yönetiminin coinin yaygın bir şekilde kullanılması için atacağı adımlar
 • Kulüp başarısıdır.

Bu 3 ana faktör birbirini dengeler ve destek olursa eğer o zaman coin fiyatı hızlı bir şekilde yükselecektir. Buna istinaden yapılacak olan etkinlikler, taraftarların coine ilgisi ise coin üzerinde önemli etkenlerdir.

Taraftar ve fan tokenleri diğer altcoinlerden farklı bir yol izlemektedir. Bunlar Bitcoin fiyatları ile hareketlenen ancak bu hareketlenmenin sınırlı olduğuna tanıklık ettiğimiz coinlerdir. Öte yandan coin için yapacağımız yorumlarda dikkat çekmek istediğimiz bir diğer noktada olası Trabzonspor şampiyonluğudur. Bu durumda coin fiyatı en tepe noktasını rahatlıkla görecektir.

Bitcoin ve diğer coinler ile ilgili tüm işlemlerinizi dünyanın en büyük ve güvenilir borsası olan Binance üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Binance günlük 80 milyar dolarlık işlem hacmi ile dünyanın en büyük borsası konumunda bulunmaktadır. 2017 yılında Çin’de kurulan borsa üzerinde alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirmek isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.

2 thoughts on “Trabzonspor Token (TRA) Yorum Analiz

 1. Ben normalde alt coinler dışında token işine pek fazla girmiyorum ama bir arkadaşımın tavsiyesi ile TRA aldım. En ufak bir fikrim yok nasıl bir strateji izleyeyim, ne zaman satayım diye ama o bu işten çok iyi anladığı için güvenip elde tutuyorum. 100 dolarım TRA’da.

 2. Hem takımı desteklemek hem de yatırım yapmak istiyorsanız TRA bu işte ideal. Coin fiyatları yükselirse bu da yükselir, düşerse düşer. Çok bir şey beklememek lazım. Ama asıl mesele, şampiyonluk veya ligde başarı falan gelirse o zaman coin de yükselir diye tahmin ediyorum. Bence tüm takımların tokenlarından alıp tutmak lazım. Hangi takımı tutuyorsanız tutun değişik bir yatırım olur böyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir