THETA Coin (THETA) Nedir? Binance THETA Nasıl Alınır?

Theta, merkezi olmayan yeni nesil video paylaşım platformudur. Uçtan uca video platformu olması özelliği kripto paralarda ilk defa kullanılmıştır. Son teknoloji ürünü olan Theta, 2019 yılının başında kullanıma açılmıştır.

Theta özellikleri olarak incelendiğinde karşımıza 3 ana faktör çıkmaktadır. Bunlar:

  • Ödül: Bu sistemde video izleyen kişiler kendi bant genişliklerini ve kaynaklarını paylaşması durumunda karşılığında Theta coin kazanmaktadır. Dilerse bu kazancı video oluşturan kişiler ile de paylaşabilir.
  • Yüksek Kalite: Theta sayesinde tüm dünya genelinde kaliteli ve herhangi bir sorunu olmayan video yayınları yapılabilmektedir.
  • Düşük Masraflar: Theta’nın öne çıkan en önemli özelliği masraflı altyapı oluşturmaya gerek kalmadan videoların izlenmesine onay vermesidir. Masraf itibari ile düşükte kalan Theta, günümüzün teknolojik ihtiyaçlarının neredeyse tamamını karşılamaktadır.

Theta için konuşan ve paylaşım yapan ünlü kişiler bu teknolojinin çok yeni ve her şeyi sil baştan değiştirecek bir platform oluşturduğuna dikkat çekmektedir. Youtube kurucusu Steve Chen Theta hakkında Youtube’yi örnek göstererek “nasıl Youtube 2005 yılında video ile ilgili olan tüm algıyı değiştirdiyse Theta’da öyle olacaktır. Değeri ilerleyen zamanlarda çok daha iyi anlaşılacaktır” demiştir.

theta coin binance

Theta Coin Nedir?

Theta coin, oluşturulan blokları uçtan uca bir altyapı olarak kullanmaktadır. Potansiyeli konusunda sınırların olmadığı Theta, hem teknik hemde ekonomik olarak mükemmel çözümler sunmaktadır.

Genel itibari ile baktığımızda canlı videolar bugün oldukça gelişmiş durumdadır. Ancak yayın esnasında kopukluklar, yayındaki kalitesizlik gibi konular halen aşılabilmiş değildir. Üstelik bunlara harcanan masraflar hiçte azımsanmayacak boyutlardandır. Altyapının geliştirilmesi hem masraflı hemde karşılığında verimsizliği birlikte sunmaktadır. İşte bu günümüzün en büyük problemidir.

Theta ağı ise bu problemlerin tamamını çözüyor. Üstelik çözüm esnasında kullanıcılarına ödüllerde dağıtıyor. Çok düşük maliyetlerle yüksek kaliteli canlı videolar için Theta gerçekten geleceğin en önemli teknolojilerinden bir tanesini sunmaktadır.

Theta Coin Nasıl Alınır?

Theta Coin satın almak için bu coini listeleyen bir borsadan hesap açmanız gerekmektedir. Açtığınız hesap sonrasında ülkemizden bu hesaba coin, TL veya dolar transferi yapmalısınız. Ülkemizden Binance üzerine kolayca para transferi yapabilirsiniz. Bunun için karşınıza 3 yol çıkmaktadır:

  • Coin transferi
  • TL transferi
  • Dolar transferi

Ülkemiz üzerinden Binance’a transfer edeceğiniz bu 3 tane yöntemden bir tanesini seçmelisiniz. Yaptığınız bu seçimin akabinde kısa sürede Binance borsasına paranız geçecek ve oradan Theta coin satın alabileceksiniz.

Binance üzerinden sadece Theta değil aynı zamanda Bitcoin ve 200’e yakın altcoin işlemlerinizi yapabilirsiniz. Binance 2017 yılında kurulmuş ve şuanda dünyanın en güvenilir borsasıdır. Aynı zamanda dünyanın en büyük borsası olan Binance üzerinde günlük 80 milyar dolar işlem hacmi bulunmaktadır.

Binance üzerinden alım ve satım işlemlerinizi yapmak isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir