NEO Coin (NEO) Yorum Analiz

NEO, 2014 yılında kurulan ve arkasına Çin devletinin desteğini alan kripto para birimidir. Varlıkların dijitalleşmesini baz alan NEO, Ethereum’un sahip olduğu özelliklere sahiptir. Ethereum nasıl Ether’i kullanıyorsa NEO’da NEO tokenini kullanıyor.

NEO coin için yorum yapmadan önce istatistiki değerlerine kısaca bir göz atmamız gerekir. Buna göre:

  • NEO piyasa değeri 3 milyar dolar civarında olan bir coindir.
  • 24 saatte yaklaşık olarak 1 milyar dolarlık hacime sahiptir.
  • Piyasada 70 milyon civarında NEO tokeni bulunmaktadır.
  • En düşük değeri 0.07$ ve en yüksek değeri ise 196$ olarak gösterilmektedir.

NEO geliştiricileri bu kripto parayı kodlamak ve geliştirmek için klasik java ve C# dillerini kullanmışlardır. 2 farklı tokeni bulunan NEO’nun bir tokeni NEO ve diğer tokeni ise NEOGAS olarak bilinmektedir.

NEO, tıpkı Bitcoin ve Ethereum gibi Proof Of Work (POW) algoritması ile çalışmaktadır. Bu sistemin altyapısına duyulan güveni arttırma konusunda önemli bir avantajdır. Büyük coinlerin kullandığı sistemi yatırımcılarda benimsemiş ve aynı sistem altından hizmet veren coinlere daha sempatik yaklaşmalarına neden olmaktadır.

Başlangıçta sistem her yıl 2 milyon blok zincirin oluşturulması konusunda hemfikir olmuştur. İlerleyen zamanlarda ise bu zincirlerden 8 GAS oluşturulması planlanmıştır. Her yıl 8 GAS 1 tane azalacak ve böylece piyasadaki NEO token sayısının kontrolü sağlanacaktır.

NEO Coin Yorumu

NEO coin için yukarıda verdiğimiz bilgiler ve istatistiklerin peşi sıra bir takım direnç ve destek noktaları ortaya çıkmıştır. Yazımızı yazdığımız zaman ortalama 40.50$ olan NEO bu süreçte psikolojik destek olarak 40$ üzerinde kalmayı başarmaya çalışacaktır. Bunun yanı sıra destek noktası üzerinde kalmayı başardığı takdirde gözünü 52.0963$ direnç noktasına çevirecektir.

Destek ve direnç noktaları bu şekilde oluşan coinde uzun vadeli direnç noktası 86.27$ olurken uzun vadeli destek noktası ise 17.70$ olarak görülmektedir. Tabi bu değerlere ne kadar yaklaşır bilinmez ama dünyanın ilgisinin kripto paralar üzerine çevrildiği bu sıralarda paranın çok fazla düşeceğini tahmin etmiyoruz.

NEO, Ethereum gibi sağlam temellere dayanmış ve piyasada 32. Sırada bulunmaktadır. Arkasına aldığı Çin devleti desteği sayesinde fiyatında büyük oynaklıkların oluşması beklenmemektedir. Amacı çerçevesinde yürüyüp kendisine yeni akıllı sözleşmeler yolu ile dünyaca tanınan birkaç marka ile uzlaşı sağlayabilirse o zaman fiyatı kat be kat artacaktır. Bunun için şirketin ilerleyen dönemlerde yapacağı hamle ile birlikte kripto paraların dünya nezdindeki konumu etken rol oynayacaktır.

Bitcoin ve NEO gibi diğer altcoinler ile ilgili işlemleriniz için Binance borsasını kullanabilirsiniz. Binance dünyanın en güvenilir ve en büyük kripto para borsasıdır. 2017 kurulan Binance, arkasındaki sağlam altyapı ile birlikte kısa sürede büyümüş ve dünya kripto para borsaları arasında lider konuma yükselmiştir. Sizler de Binance üzerinden alım ve satım yapmak isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir