Maker Coin (MKR) Yorum Analiz

Maker Coin (MKR), merkezi olmayan ve Ethereum ile takas edilebilen öncü birimlerdendir. Günümüzün ETH tabanlı en popüler platformlarından biri olan Mkaer Coin (MKR) yorum ve analizleri gelecek için neler diyor?

Kripto para birimleri, son yıllarda artan bir popülerliğe sahip ve anlık talepler dalgalanmalar yaratmakta. Bununla birlikte bu dalgalanmanın önünde stabilecoin’ler yer almaktadır. MakerDAO, fiyatlar üzerinde gerçekleşen oynaklığa sabit coin ile bir çözüm sunar. Peki Maker Coin’in kripto varlığını sabitlemesi 2021 yılı tahminlerini ne şekilde etkileyecek. Kripto piyasasına karar vermenin bir parametresi, token’ın fiyat açısından yörüngesini tahmin etmeye çalışan fiyat tahminidir. Maker tokenini (MKR) nasıl aldıklarını görmek için çeşitli kaynaklardan 2021 için bazı Maker fiyat tahminlerine bakacağız. 

Önce kripto para uzmanlarının MKR analizlerine bakış atalım. Digitalcoinprice, Maker’ın 2021 yılı için pozitif bir eğilimde olacağını düşünüyor. Şubat ayı için henüz tahminlerinin tuttuğu söylenemez ve bugün itibariyle MKR token fiyatı 2.324 dolar seviyelerindedir. Bir başka kripto para uzmanı olan Coinpedia da 2021 yılında yükselişin süreceğini düşünmekte. Walletlnvestor buna daha temkinli ancak uzun vadede kâr getireceği konusunda net bir yorum yapıyor.

Temeldeki protokol adı verilen sözleşmelerin performansı nasılsa, birimin başarısı da o kadar yüksek olur. Maker, bu konuda herhangi bir sorun yaşamadı. Nitekim önümüzdeki senelerde sorunsuz işleyiş devam ederse, en iyi kripto para birimleri sıralamasında yükselmeye devam etmesi muhtemelen. Tahminlere göre DeFi seyirleri olumlu devam ettikçe, MKR de büyümeye devam edecek. Geçtiğimiz yıl MKR fiyatlarının 2021 yılında 4.000 doları görebileceği yönündeki yorumlar da bu seyre bağlı yapılmıştı. 2022’de MKR fiyatı yıla 1660 dolar civarında bir fiyatla başlayabilir ve Aralık 2022’ye kadar fiyatın 1770 dolara ulaşması bekleniyor. 2023’te, fiyat Ekim ayı sonunda 1860 dolara ulaşabilir ve Aralık 2023’e kadar 1950 dolara tırmanabilir. 

Kripto piyasasındaki analistler, varlığın başlangıcından bugüne kadarki performansına dayanarak, önümüzdeki üç ila beş yıl için varlığın fiyat tahminlerini tahmin etme eğilimindedir. Önümüzdeki beş yıl içinde MKR fiyatının nerede duracağını piyasada yer alan diğer dalgalanmalarla da alakalıdır.

Bize göre sonuç olarak temkinli yaklaşmanız gerekse de olağan dışı bir düşüş olduğunda yatırım yapılması yönünde. Maker’ın sağladığı koşullar her daim popüler olabilmesini sağlıyor. Düşük de olsa bir risk olduğu aşikâr ancak bu tip riskler tüm kripto para birimleri için geçerlidir. Sonuç olarak iyimser tahminlere, yorumlara be geçmişe yönelik verilere bakarak Maker’a yatırım yapılabilir.

Maker Coin üzerine yatırım yapmak isteyenler için tavsiye edeceğimiz tek platform ise Binancedir. Türkiye’de ve global çevrelerde dünyanın en iyi kripto para borsası dendiğinde akla gelen ilk mecra Binance olmuştur. Kullanıcıların belirlediği puanlar ve yorumlar da bunu destekler nitelikte. Siz de yıllara dayalı tecrübesiyle kripto para borsasının en iyi uygulaması üzerinden işlem yapmaya başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

One thought on “Maker Coin (MKR) Yorum Analiz

  1. Daha önce alt coinler ile ilgili araştırma yaparken birkaç yerde MKRden çok bahsedildiğini gördüm. Pek fazla altyapısı ile ilgili kaynak veya detay bulamadım ama bu kadar popüler şekilde bahsediliyorsa mutlaka değerlenecektir diye düşünüyorum. 100 dolarlık aldım bekletiyorum, Maker Coin’den umudum var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir