LiteCoin (LTC) Yorum Analiz

2011 yılında eski bir Google çalışanı tarafından piyasaya sürülen Litecoin (LTC), blokchain tabanlı bir kripto para birimi olarak dünyanın en büyük coinleri arasında yer alır. Bu makalenin içeriğinde Litecoin (LTC) yorum ve analizleri, uzman görüşleri ve gelecek tahminleri yer almakta.

Litecoin (LTC) yaratıcıları, Bitcoin dışındaki herhangi bir kripto para biriminin piyasaya sürülmesindeki zorlukları ve yatırımcılarının ilgisini çekmedeki zorlukların farkındalardı. Buna önlem olarak sektörde dolaşan Litecoin coin sınırlandırmasını sağlayacak, yatırımcıların aşırı üretimden doğacak olumsuzluklar konusunda temin etmeyi amaçladı. En basitinden altın ve döviz rezervinin sektörde ne kadar az olursa o kadar çok değerli olduğu, ne kadar çok olursa o kadar değersizleşeceği örneği ile mantıksal köprü kurulabilir. Litcoin, doğası gereği Bitcoin’e göre birkaç farklı avantaja sahiptir. Bitcoin’e göre dört kat daha hızlı işlem yapılabiliyor olması bu avantajların başında geliyor. İşlem ücretinin zor algılanabilir olması ve büyüklüğüne bakılmaksızın 1/1000’ine mal olan olması da temel farklar arasında sıralanabilir.

Litecoin kurucularının kabul ettiği üzere 100 binden daha az kullanıcısının olmasından ötürü çoğu otorite tarafından evrensel kabul edilmiyor. Ancak kripto para birimleri dünya genelinde kabul gördükçe, Litcoin dahil tüm coinlerin dijital dünyanın standart para birimleri olarak görülecektir.

Litecoin (LTC) güncel analizlerine bakıldığında, 180 dolarlık alanda işlem gördüğü ve bu bantta direnç gösterdiği görülmekte. Şu an için 200 dolara çıkması an meselesi. Teknik göstergelerin oynak olması da göz önüne alındığında, sıçrama yapması da mümkün. Litecoin’in ilk çıktığı yıllarda oldukça düşük fiyatlarda işlem yaptığını, kasım 2013 yılında ilk önemli sıçramaları yaptı ve 40 dolara kadar çıktı. 2014 yılına gelindiğinde tekrar önce 10 sonra 3 dolara kadar şok edici bir düşüş yaşadı. Takip eden üç yıl boyunca 2017’ye kadar 1 ila 3 dolar arasında seyretti.

2017 yılının mart ayında SegWit protokolünün lansmanını duyuran Litecon, 16 dolara kadar yükseldi. Takip eden mayıs ayında 30 dolara yükselmesini sağlayan protokolü başlattı. Geliştirici ekibin coin arttırmak için Lighting Network uygulaması da bunda etkili oldu. Eylül ayında 70, daha sonra tekrar 40 doları gördü ve yükselen piyasa ile birlikte Bitcoin fiyat rekorları kırmaya başladı. Aynı yılın aralık ayında 100 dolara, ardından müthiş bir sıçrama ile 330 dolara kadar yükseldi. Nihayet 2017 yılında 250 dolara düştü ve 2018 yılında azalan bir grafik gösterdi.

2018 yılı boyunca düşmeye devam eden Litecoin, aralık ayında şok edici bir düşüş yaşadı ve 24 dolara kadar geriledi. 2019 yılında düşük ve çıkışlar yaşadı ve sonunda yılı 42 dolar ile kapadı. Geçtiğimiz yıl iki katına kadar çıktı ve küresel pandemiden etkilenerek 67 doları gördü. Bitcoin’in fiyat genişlemesiyle birlikte 87 dolar civarında işlem gördü ve 2020 yılını 128 dolar ile kapadı. Dalga sayısı, LTC’nin Mart 2020’de başlayan bir yükseliş dürtüsünün genişletilmiş üç (beyaz) dalgasını tamamladığını gösteriyor. 

LTC muhtemelen dördüncü dalgada. Potansiyel olarak bir kez daha kırılmadan ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmaya çalışmadan önce toparlanmaya devam etmesi bekleniyor. Teknik göstergeler, haftalık RSI’daki yükseliş eğilimi gösterdiği gibi, yükselişin tersine dönme işaretleri gösteriyor. 2011 yılından beri gösterdiği inişli çıkışlı grafikleri herhangi bir olaya bağlamak mümkün olmadığı için, Litecoin için herhangi bir öngörüde bulunmak riskli olabilir.

Yalnızca son altı ay içerisinde gösterdiği sıçrayışla yatırımcılarına yüksek kazançlar sağlayan Litecoin (LTC) almanın en güvenilir adresi Binance’dir. Akıllı otomasyonlar, hızlı işlem ve güvenilirlik özelliği Binance uygulamasının saymaya değer birçok avantajlarından biridir. Çok çeşitli Kripto coin alım satımı yapılabilmesi nedeniyle yatırımcıların sınırsız işlem yapabildiği dijital platformda işlem yapmak herkes için çok kolay. ICO listelerinin bir parçası olarak çok sayıda tokenı destekleyen Binance’de işlem yapmak için buraya tıklayarak üye olmanız yeterli.

2 thoughts on “LiteCoin (LTC) Yorum Analiz

  1. Coin piyasası bu kadar hareketli değilken, yıllar yıllar önce LTC almıştım. O zamanlar Binance gibi borsalar yoktu tabi. Aldığım borsa kapandı ama soğuk cüzdanda tuttuğum için LTClerime bir şey olmadı. Binance’de tutuyorum şimdi. LTC benim için çok özel bir coin. İlk aldığım günden bu yana binlerce kat değerlenmiş. O zamanlar çok param yoktu, o yüzden az alabilmiştim ama unutmakla en akıllıca işi yapmışım. Şimdi yine aynı taktiği izliyorum. Diğer coinler hiç umrumda değil, sadece LTC alıyorum ve tutuyorum. Bundan belki beş altı yıl sonrasında bu para benim için ciddi bir miktara ulaşacak. O zamana kadar her fırsatta Litecoin yatırımına devam…

  2. LTC gerçekten farklı bir kripto para. Bana göre bu piyasadaki en güvenilir ve stabilleri arasında yer alıyor. Özellikle uzun vadeli düşünenler şu dönemki fiyatları kaçırmasın çünkü tekrar bulamaz asla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir