Cosmos Coin (ATOM) Yorum Analiz

2021 yılının şubat ayında %44’lük bir artışla yatırımcılarına kazandıran ATOM, etkileyici bir başarı sağladı. PoS protokolü ile blok zincirleri arasındaki etkileşime odaklanan ve kripto para birimleriyle mücadeleye girmek yerine fiat para birimlerine karşı etki yaratmayı amaçlayan ATOM, eşsiz bir işlemciye sahiptir. Cosmos’un genel performansı, Inter-Blockchain Communication’a bağlıdır. Bu da biraz önce bahsettiğimiz blok zincirleri arasındaki etkileşim protokolünün adıdır. ATOM’un başarısı da tam olarak buna bağlıdır ve birlikte çalışabilirlik Polkadot gibi rakiplere göre avantaj oluşturur. Peki ileriye dönük Cosmos Coin (ATOM) yorum ve analizleri ne diyor? ATOM’a yatırım yapılır mı?

Yüksek ticaret hacimleriyle beraber ortalama işlem hacmini %97 arttıran ve 3 milyar dolara yaklaşan değeri ile dikkat çeken Cosmos Coin fiyatları, 1 yılda 4.8 kat arttı. Coinlerin lideri olan BTC’nin yolunda giden ATOM, tüm zamanların en yüksek birimine 25 dolar ile çıkmıştı. Şimdilerde 19 dolar civarında işlem görüyor. 2021 yılının sürpriz kripto para birimi olan Cosmos, ocak ayının son günlerinde 7 dolardı ve şimdiden 17 dolarda direnç kazandığını söylemek mümkün. Bu hayrete düşülecek bir başarı ve kesinlikle gelecek vadediyor. ATOM’un temelinde yatan momentum dikkate alındığında, yükseldikçe daha fazla kazançlar sağlayacağı ihtimali var. Kısa bir süre içerisinde gerçekleşen zirveler küçük çaplı satışlara sebep olabilir fakat uyanık tacirler bu düşüşleri yeni bir fırsat olarak görür. Bu da doğacak yeni talep ve yükselme ihtimali manasına gelir. Yine de kopma yoğunluğu ve işlem hacmi seviyeleri dikkate alınmalı ve satış için doğru zamanın beklenmesi gerekir.

2021 yılının şubat ayının ilk günlerinde 15 dolara dayanan ATOM’un 10 dolara düşeceği beklenmişti ancak uzmanlar yanılmış gibi görünüyor. Stake etmedeki kullanışlılığı ve zincirler arası etkileşimi piyasasını büyütmeye devam edecek. Yaygın kripto para birimlerinin markalaşmasındaki rolü büyüdükçe değerinin de artacak olması şüphesiz görünüyor. ATOM’un blok zincirleri arasındaki çözmeye odaklandığı problemler şunlardır:

  • Ölçeklenebilirlik: Blok zincirleri üzerinde artan işlem yüküne göre artan zamanı BFT ile çözmeyi
  • Kullanılabilirlik: Daha kolay ve modüler bir çevre ile yaygın kullanım alanı oluşturma
  • Uyumluluk: Farklı blok zincirleri arasında işlem yapabilme özelliği

Cosmos coini ATOM, ağın işlevselliğini güçlendirir ve birçok büyük borsada satın alınabilir ve satılabilir. Yenilikçi protokolleri ve güçlü işlemcisi sayesinde kripto para birimleri arasında hızlı bir şekilde yükseldi. Şu anda toplam değeri büyük bir hızla artıyor ve ilk 50 kripto para birimi arasında yer almakta. Kripto para birimleri arasındaki üstlendiği geçiş görevi başarı kazandıkça değerinin artacak olmasına şüphe yok.

Cosmos Coin (ATOM) yorum ve analizleri geleceği olduğunu gösteriyor. Çoğu para birimine göre yükselme şansı çok yüksek. ATOM satın almak isteyenlere yatırım yapabilecekleri platform tavsiyemiz ise kesinlikle Binance’dir. Binance, kripto para borsasındaki işlem yükünün büyük bir bölümünü üstlenir. Yüzlerce çalışanı ile dünyanın her yanında kesintisiz bir hizmet verir ve saniyelik milyonlarca veri ağı ile günlük sınırsız işlem hacmine sahiptir.

Binance ile kripto para dünyasında yatırım yapmaya başlamak için buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir