CELO Coin (CELO) Yorum Analiz

Kripto para dünyasının en genç platformlarından biri olan Celo Coin, kripto ödemelerinin dünya genelinde yaygınlaşması misyonunu amaçlamış bir blok zinciridir. 2021 yılının mart ayı itibariyle Celo dolar kuru karşısında 4 dolara merdiven dayadı. Bu da bir yıllık bir zaman dilimi içinde olgunlaştığının bir göstergesi olarak kabul edilebilir. Popüler kripto paralardan olması beklenen Celo Coin (CELO) yorum ve analizleri ne diyor?

Celo için en büyük itici etken, kullanım portföyünün genişlemesi üzerinedir. Tahminler, coin değerlerinin bu çizgi doğrultusunda yapılmaktadır. Uzun bir geliştirme çabasının ardından nihayet geçtiğimiz seneye piyasaya sürüldüğünde çok ses getirmemişti. Bir blockchain projesi olarak stabilcoin destekli olan platform, ICO’sundan birkaç ay sonra popülerlik kazanmaya başladı. Nitekim artan fiyatı da bunu kanıtlar nitelikteydi. Celo’nun ana misyonu, dünyanın her yerinden herhangi birine eşler arası işlem gibi finansal veya bankacılık hizmetleri sağlamak ve kullanıcının tüccarlar için ödeme yapmasına izin vermektir. Bu da geleceği için bir fikir sahibi olmanız için bir etken olarak kabul edilmeli.

Şu sıralar yatay bir ilerleyiş gösteren grafik, merkezi olmayan blok ağı benimsemiştir. Bu da tek bir varlık tarafından yönetilmediği manasına gelir. Celo ekosistemi, topluluk tarafından yönetilir ve Proof of Stake adı verilen konsensüs mekanizmasını kullanarak bireysel organizasyonlara izin vermez. Ayrıca Ethereum’a benzer olmasına rağmen daha hızlı ve daha ucuz işlem yapılabilmesine olanak sağlar. Celo cüzdanları, kullanıcıların ödeme yapmasına veya dünyanın herhangi bir yerine ödeme yapılabilmesine izin veren mobil uygulamalara odaklanmıştır.

Diğer kripto para birimlerine nazaran daha basit cihazlarla işlem yapmanıza yarayan özelliği, göz önünde bulundurulması gereken nitelikleri arasında sayılabilir. Tüm bunlardan neden bahsediyoruz derseniz, ileriye dönük dinamiklerini körükleyen faktörler arasında yer almasıdır. Celo protokol, tam düğüm teşviki sunar, yani kazanç elde etmeniz için yatırımlarınızı riske atmak yerine hesaplama kaynağı sağlamak yeterlidir.

Projeyi hızlı bir şekilde özetlemek gerekirse, CELO ismi ile hizmet verir toplam arzı 1.000.000.000’dır. Stablecoin destekli olarak ABD doları karşısındaki en yüksek değeri şubat ayı itibariyle 4.49 dolara kadar çıkmıştı. Değişim platformu olarak Binance borsasında sıralanmıştır.

Bugün piyasa değeri itibariyle en büyük 100 kripto para listesinde yer alan Celo’nun günlük piyasa hacmi sürekli olarak artmakta. 2020 yılının mayıs ayı itibariyle 1 dolar ve üzerine işlem görüyorken aynı yılın sonunda %500’e yakın bir artış ile şubat ayında 5 dolara dayanmıştı. Celo Coin’in bu yılı en az 6 dolar ile kapatacağına şüphe yok. Makalemizin başında belirttiğimiz gibi yaygınlaşması ve portföyü ne kadar geniş olursa büyümesi de o kadar garanti olacaktır. Önümüzdeki aylarda yeni DeFi projelerinin takip edilmesini şiddetle tavsiye ederiz.

Celo Coin (CELO) yatırım yapmak ve genişleyen kripto para topluluğunda yer almak için Binance’de işlem yapabilirsiniz. Dünyanın en fazla kullanıcıya sahip kripto para borsası olduğu bilinen Binance ile günün ve haftanın her saati sorunsuz işlem yapabilir, yatırımlarınızı güvence altında tutabilirsiniz. Güvenli işlem yapmaya başlamak ve hemen kazanmaya başlamak için buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

One thought on “CELO Coin (CELO) Yorum Analiz

  1. Yakın zamanda biraz grafik analizi yapmaya vaktim oldu, onun üzerine CELO coini ekledim portföyüme.
    Kısa vadede çok büyük bir kazanç beklemiyorum, zaten uzun vade için oluşturduğum portföye ekledim bunu. Belki bir yıl belki daha uzun süre tutacağım. Sonrasında ne seviyede olduğuna tekrar bakacağım.
    Kendi analiz yöntemine göre baktığımda bu coinin gelecek potansiyelini yüksek olarak görüyorum. Eğer böyle giderse beklediğimde daha erken de hedefe ulaşabilir. Potansiyeli çok yüksek olduğu için de her geçen gün değerlenecek gibi duran bir yapısı var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir