CELO Coin (CELO) Nedir? CELO Coin Nasıl Alınır?

Celo Coin (CELO) nedir ve nasıl alınır sorularına genel bakış:

Celo, akıllı telefon sahibi olan herkesin merkezi olmayan blok zinciri platformlarına erişmesi ve para göndermesi gibi kolaylıklar sağlamayı amaçlar. Genel bir bakış itibariyle kripto paraların tüm dünya tarafından yaygınlaşması ve kabul görmesi için gerekli bir misyon üstlendiğini söylemek yanlış olmaz.

Platformun geliştirilmesi 2017 yılında başlanmasına rağmen 2020 yılında resmen piyasaya sürüldü. Geçtiğimiz yılın mayıs ayında ICO’sunu gerçekleştirdi ve toplamda 6.5 milyar dolar topladı. 31 Mart’ta proje, ağı kurmayı seçen 16 girişime 700.000 $ bağışlayacağını duyurdu. 

Celo, bir blok zinciri yazılımı olmasının yanında, cüzdan uygulamaları dahil yığın uygulamalara sahiptir. Bir blok zincirinin veritabanının veya defterinin içeriği, bir bütün olarak ağ tarafından işletilen bir protokole göre içeriğinin eklenmesini, düzenlenmesini veya kaldırılmasını önleyen kriptografik teknikler kullanılarak doğrulanır. Ethereum ile aynı ağa bağlı olan Celo, teknik detaylarda bir dizi farklılıklara sahiptir. Ayrıca tamamen bağımsız olduğunu, Ethereum’un Celo veya Celo’nun Ethereum ağına erişemeyeceğini de vurgulamakta fayda var.

Ethereum’daki Ether biriminin karşılığı CELO’dur. Celo defterleri, adreslerle tanımlanır ve bu iki farklı türde hesaplara sahiptir. Dışarıdan sahip olunan hesapların CELO bakiyeleri olduğu gibi, akıllı sözleşmelere dayanan ve kendi depolama verilerine sahip değiştirilebilen sözleşme hesapları bulunur. Standart arayüzüne sahiptir ve sözleşmeleri uygulamak ve Ethereum ağındaki tokenları yaymak için tanımlayıcı protokol standardı olan ERC-20’ye bağlıdır. 

CELO coinleri bağımsız bir blok zincirinde yer alır ve Ethereum dahil Celo ağı dışındaki hiçbir ağ tarafından erişilemez. Dolayısıyla Celo varlıklarınızı Ethereum cüzdanınıza, Ethereum varlıklarınızı Celo cüzdanına göndermemelisiniz. Blok zincirleri arasında etkileşime girmek için imzalı işlemler oluşturulmalı. Bu şekilde hesaplar arası transfer ve depolama yapmak mümkün olabilir. Blok zinciri akıllı protokollerle güncellenir. Bu protokoller ile sırayla işlem yapılabilir ve kodlar çalıştırılabilir. İşlemleri sınırsız yapabilmek için kullanıcılar bakiyelerinden ödeme yapabilirler. GAS fiyatlandırılması Ethereum’a göre daha ucuzdur.

Celo Coin, çoğu kripto para birimine oranla daha düşük maliyetli cihazlar kullanılarak yapılabilen basit çözümlemeler sağlamıştır. Celo Blockchain: Uygulamaların güvenli ve merkezi olmayan bir şekilde akıllı sözleşmelerle işlem yapmasına ve yürütmesine olanak tanıyan açık bir şifreleme protokolüdür. Celo Blockchain kodu, Ethereum ile ortak geçmişe sahip ve akıllı sözleşmeler için tam EVM uyumluluğunu korumakta ancak bir Bizans Fayı kullanır. Proje nispeten genç sayılır ve ortaya çıkışı ödeme aracı olarak liderlik oluşturmaktır. Sonuç olarak hızlı ödeme ve pratik bankacılık işlemlerine erişimi sağlamayı amaçlamıştır. Uygulama yöntemleri her açıdan çoğu coine göre daha kolaydır. Ayrıca kripto para birimlerinin önündeki en büyük sorunlardan biri olan ödeme aracı olarak benimsenmemesini de aşmaya odaklanmıştır. Proje, adres tabanlı bir şifreleme şeması ve sabit bir değere sahip bir kaynak kullanarak bu sorunları ele almayı amaçlamaktadır. Projenin ilk ürünü, cep telefonları merkezli bir sosyal ödeme sistemidir.

Celo Coin (CELO) nasıl alınır? Hangi kripto para birimine yatırım yapacağınız kadar, hangi borsa platformunu kullanacağınız da önemli bir yer tutar. Güvenlik tedbirlerinin en seviyelerde tutulduğu Binance, en hızlı ve teknolojik altyapısıyla dikkat çekmekte. Türkiye ve dünya genelinde en geniş kripto para topluluğunun yer aldığı platform, en yüksek kullanıcı puanlamasıyla da bu özelliklerini kanıtlar nitelikte. Binance’e üye olmak ve tüm kripto para birimleri için işlem yapmaya başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

One thought on “CELO Coin (CELO) Nedir? CELO Coin Nasıl Alınır?

  1. CELO aldığım günden beri stabil şekilde kazandırıyor. Ben ufak karlar için alım satım yapmayı sevmiyorum, bir coin alırsam uzun süre tutmak istiyorum. Bu coin de beklentilerimi karşılıyor. Zaman zaman hepsinde olduğu gibi bunda da düşüşler olsa da eninde sonunda hep kazandırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir