BitTorrent Coin (BTT) Nedir? BitTorrent Coin Nasıl Alınır?

Bittorrent Coin, Tron CEO’su olan Justin Sun tarafından satın alındıktan sonra 2019 yılında kripto para piyasasına adımını atmıştır. TRC – 20 altyapı sisteminde geliştirilen BTT, hizmet sağlayıcılarının kullandığı içerikleri dağıtmak ve bunun karşılığında ödeme almak için kullanılmaktadır.

Son zamanlarda önemi oldukça artan Bittorrent, eşler arasında dosya paylaşımı yapılmasını sağlayan bir platformdur. Resmi olarak yapılan açıklamalara göre BTT, dünyanın en büyük P2P iletişim protokolü olarak dikkat çekmektedir.

Eğlence sektörüne hizmet veren BTT, bu sektördeki tüm sistemi kendi ekosistemine katmayı amaçlamaktadır. Merkezi olmayan çözümler sunan BTT, ilk icraat olarak ise Bittorrent genelinde bulunan dosyaların paylaşım sürecini daha verimli bir hale getirmek ve bunu kullanıcıların huzuruna sunmaktadır.

Bittorrent Coin Nedir?

Bittorrent aslına bakarsanız büyük dosyaların internet üzerinde aktarılmasını sağlar. İlk olarak karşımıza 2001 yılında çıkan Bittorrent, torent genelindeki en yoğun kullanıcı ağına sahiptir. Bu aktarım esnasında ise P2P platformunu kullanmaktadır.

Aktarılan dosyalar arasında birbirinden farklı pek çok şey vardır. Bunlar:

 • Video oyunları
 • TV dizileri ve şovları
 • Filmler
 • Programlar
 • Belgeler
 • Fotoğraflar ve videolar

İşte bu noktada karşımıza daha pek çok farklı seçenek çıkacak ve bunların arasında aktarım kolaylığı Bittorrent ile elde edilecektir. Bittorrent bu denli büyük dosyaların aktarımını mümkün kılarken bazı şeylere de çok dikkat göstermektedir. Bunlar:

 • Hız
 • Güvenlik
 • Gizlilik

Bu 3 unsur BTT’nin temel yapıtaşlarını oluşturmakta ve en çok dikkat edilen özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Bittorrent için bunca olumlu yorumdan sonra en dikkat edilmesi gereken şey istenilen dosya indirimi akabinde kullanıcıların sistem ile olan ilişkisini kesmeleridir. Bu sistemi yavaşlatan en önemli etken madde olarak dikkat çeker.

Kullanıcılar bu sistemden BTT kazanmak istediklerinde başkalarının ağlarına katılmayı ve onlarla birlikte hareket etmeyi seçmelidirler. Bu en önemli BTT kazanma yollarından bir tanesidir.

Bittorrent Coin Nasıl Alınır?

Bittorrent Coin, video kartı ve işlemci kapasitesine göre madenciliği yapılamayan bir coindir. BTT kazanmak istediğinizde HDD, SSD ve bant genişliği gibi kavramlar karşınıza çıkmaktadır. Bu nedenle BTT madenciliği diğerlerine göre biraz daha farklıdır diyebiliriz.

BTT almak istediğinizde ise karşınıza yurtiçi ve yurtdışı pek çok borsa çıkmaktadır. Bu borsalar üzerinden alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ülkemizden satın almak istediğinizde yerli borsalar işinizi görürken dünyanın en büyük borsası olan Binance kripto para borsasına da yine yerli borsalar aracılığı ile para aktarımı yaparak BTT satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve BTT satın almak istediğinizde dünyanın en güvenilir borsası olan Binance borsasını tercih edebilirsiniz. Binance, 2017 yılında kurulmuş ve dünyanın en büyük borsaları arasında bulunmaktadır. Günlük işlem hacmi olan 80 milyar dolar ile de en büyük hacme sahip olan borsadır. Sizlerde Binance üzerinden alım – satım yapmak isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.

One thought on “BitTorrent Coin (BTT) Nedir? BitTorrent Coin Nasıl Alınır?

 1. Öncelikle BitTorrent Coin ile ilgili yazdığım bunların yatırım tavsiyesi olmadığını ve sorumluluk kabul etmediğimi belirtmek istiyorum. Sadece kendi görüşlerimi içeriyor, en son kararı siz kendi araştırmanıza göre verin.
  BitTorrent ekibinin desteklemesi bu coinin fiyatını bu seviyeden çok yukarıya taşıyacak. Şu an stabil bir halde devam ediyor. Piyasaların düşüşte olması BTT’yi de etkiliyor. Ama piyasalar biraz toparlandığında diğerleri %20 artarken bu %40 artabilir. Tek korkum bu coine bir müdahale gelmesi, balinaların satması. Ama onlar da bu potansiyelin farkında olduğu için tutmaya devam ediyorlar. Belli dirençler var, grafikleri rahat okunan bir coin. Bu dirençleri bildiğiniz sürece risksiz ve uzun vadede kazançlı bir yatırım olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir