Bitcoin Cash Coin (BCH) Nedir? Bitcoin Cash Nasıl Alınır?

Bitcoin Cash Coin, 2017 yılında Bitcoin sisteminden ayrılarak oluşturulan bir coindir. Bitcoin ile arasındaki en önemli fark hız konusudur. BCH, hız konusunda BTC’yi büyük bir farkla geride bırakmıştır. Tabi ki bu durum şaşırtıcı değil çünkü Bitcoin’in yavaş olması özelliğine karşı ortaya çıkmış olan bir coindir.

BCH, en çok işlem gören tokenlerden bir tanesidir. Bitcoin Cash, Bitcoin genelinde olan işlemlerin kısıtlanmasından doğan yavaşlığa çare olmaktadır. En büyük sorun olan hız konusunun önüne geçmeyi başaran BCH, böylelikle para gönderip alma konusunda önemli bir işlem adımını geride bırakmayı başarmıştır.

Bitcoin için yapılan olumsuz yorumların tamamı yavaşlığa dem vurmaktadır. Bu gerçekten dijital dünyanın en büyük problemidir. Bitcoin gibi tüm coinlerin lideri sayılan coinde böyle bir durum ile karşılaşmak gerçekten büyük problemdir. BCH gibi coinler ise onun bu açığını kapatmak ve piyasanın hız konusunda ihtiyacı olanı sağlamaya çalışma görevini üstlenmiştir.

Bitcoin Cash Coin Nedir?

Bitcoin Cash Coin, hız sorunlarının önüne geçebilmek için blok boyutlarının kapasitesini arttırmayı tercih etmiştir. Böylelikle hız konusuna kesin bir çözüm getirmiştir. 8 mb olan boyutlarsan sonra kaydedilen işlem sayıları artmış buna bağlı olarak da transfer hızı önemli miktarda artmıştır. Blockchain teknolojisi üzerinde işlem gören BCH, bu alanda güvenilir olmayı başaran coinlerin başında gelmektedir.

Yazımızın bu kısmında Bitcoin ve BCH arasındaki farklardan net olarak biraz bahsetmek istiyoruz. Bunlar:

  • Yenilikçi ve güncel olan bir kripto para birimidir.
  • Bitcoin için blok limiti 1 mb, bitcoin cash için 8 mb’dir.
  • Bitcoin Segwit protokolünü kullanmakta, BCH ise bu protokolü kullanmamaktadır.
  • Bitcoin Cash Coin hem hızlı hemde ucuz transfer aracıdır.

Bitcoin Cash, Hard fork ile tanımlanmış ve kullanıcıların cüzdanlarında bulunan BTC miktarı kadar hesaplarına Bitcoin Cash tanımlanmıştır. Bitcoin geliştiricileri tarafından ortaya çıkartılan bu coin için her şey aslında Bitcoindeki eksik yönleri geliştirmekten ibarettir. Bunun başında da tabi ki hız ve daha az maliyet faktörleri gelmektedir.

Bitcoin Cash Coin Nasıl Alınır?

Bitcoin Cash Coin madenciliği yapılan bir coindir. Bu nedenle satın almak yerine dilerseniz madencilik ile kazım yaparak da bu coini elde edebilirsiniz. Öte yandan para ile yatırım yapmak istediğinizde ise neredeyse tüm borsaların BCH’yi listelediğine şahitlik edebilirsiniz. BCH yerli ve yabancı pek çok borsa tarafından listelenen ve yaygın bir kullanıma sahip olan coindir.

Bitcoin ve Bitcoin Cash Coin ile ilgili tüm işlemlerinizi dünyanın en güvenilir borsası olan Binance üzerinden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Binance, dünyanın en büyük ve güvenilir kripto para borsası olarak dikkat çekmektedir. Günlük 80 milyar dolarlık işlem hacmi ile de bunu kanıtlamıştır. Sizlerde Binance üzerinden alım ve satım işlemleri yapmak isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.

One thought on “Bitcoin Cash Coin (BCH) Nedir? Bitcoin Cash Nasıl Alınır?

  1. Coin sepetimde kısa ve uzun vade var, bir de çok uzun vadeli coinler var. BCH benim için çok uzun vadeli coinlerde gördüğüm bir coin. Bunun ileride bugünkü Bitcoin fiyatlarına ulaşacağını düşünüyorum. Ama bu ne kadar süre sonra olur, belki 10 yıl belki 20 yıl olur bilemem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir