Bitcoin Cash Coin (BCH) Yorum Analiz

Bitcoin Cash Coin, 2017 yılında piyasaya çıkmış ve Bitcoin’deki özellikle hız problemine bir çözüm olmuştur. Hız problemine karşı kendi algoritmasını geliştiren BCH, bu konuda önemli adımlar atmayı başarmıştır.

Bitcoin Cash nezdindeki yorumlarımıza geçmeden önce Coin’in 2017 yılından beri sergilediği şu verimlere dikkat çekmek istiyoruz.

  • Piyasa değeri 10 milyar dolar civarında seyretmektedir.
  • 24 saatlik işlem hacmi 2 milyar doların üzerindedir.
  • Piyasada toplamda 10 milyon tane BCH tokeni bulunmaktadır. Bu sayı 21 milyon olan maksimum miktar ile sınırlandırılmıştır.
  • BCH en düşük değerine 2018 yılında ulaşmış ve bu değer 75,03 $ ile gerçekleşmiştir.
  • En yüksek değerine ise 2017 yılında ulaşmış ve 4.355,62 $ seviyesini görmüştür.
  • Yazıyı kaleme aldığımızda 500 $ civarında olan BCH, tüm kripto paralar arasında 13. Sırada bulunmaktadır.

Bu değerlerde görüldüğü üzere zaten sıralamadaki konumu BCH’nin önemini ortaya koymaktadır. 10 milyar dolar piyasa değeri ve 2 milyar dolar 24 saatlik işlem hacmi hiçte azımsanacak rakamlar değildir.

Bitcoin Cash için yapacağımız yorumlarda bir dikkat göstereceğimiz unsurda piyasa değeridir. Piyasaya çıktıktan kısa süre sonra en yüksek bedelini gören BCH sonrasında bu bedelden oldukça uzaklaşmıştır.

Bitcoin Cash Coin Yorumları

Bitcoin Cash Coin için yapacağımız yorumlarda aşağıda ve yukarıda bizleri bekleyen önemli destek – direnç noktalarına değineceğiz.

  • Yukarı yönlü hareketlerde ilk olarak karşımıza 733,53 $ değeri dikkat çekmektedir. Bu değeri aşacak olan coin 1000 $ olan psikolojik sınıra yaklaşacaktır. Özellikle 733,53 $ üzerinde gerçekleşecek olan 24 saatlik bir kapanış sonrasında BCH 1000 $ eşiğini zorlamaya başlayacaktır. Ancak coin uzun süredir yatay seyretmektedir.
  • Aşağı yönlü harekette ise ilk olarak 378,76 $ seviyesi çıkmaktadır. Bunun akabinde karşımıza 200 – 250 $ seviyelerinde biriken pek çok destek noktası çıkacak ve bunlar bir bir direnç noktasına dönüşecektir. Eğer ki BCH 200 $ seviyesinin altında 24 saatlik bir kapanış gerçekleştirirse coin için 100 $ çanları yavaş yavaş çalmaya başlayacaktır.

Coin için beklentimiz Bitcoin ile birlikte hareket etmesidir. Ancak uzun zamandır görüldüğü üzere hareketleri BTC’nin hareketlerinden kopmuş ve bağımsız bir şekilde yol almaktadır. Genel olarak yatay seyir halinde bulunan BCH, bu durumunu ne kadar sürdüreceğini ilerleyen zamanlarda daha net bir şekilde gözlemleyebileceğiz.

Bitcoin ve Bitcoin Cash Coin için tüm işlemlerinizi dünyanın en güvenilir borsası olan Binance üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Binance, 2017 yılında Çin’de Changpeng Zhao tarafından kurulmuş ve daha sonra merkezini Çin’den taşımıştır. Dünyanın en büyük borsası konumunda bulunan Binance, günlük 80 milyar dolara yakın işleme ev sahipliği yapmaktadır. Sizlerde Binance borsası üzerinden pek çok coine yatırım yapmak isterseniz eğer burayı tıklayabilirsiniz.

One thought on “Bitcoin Cash Coin (BCH) Yorum Analiz

  1. Uzun süredir takip listemde olan coinlerden biri Bitcoin Cash Coin. Grafikleri son zamanlarda tuhaf çizgiler çiziyor, dirençleri tam tahmin edebilmek zor, aralıklar çok geniş. Eğer profesyonel bir yatırımcı değilseniz BCH bu dönem size uygun olmayabilir. Ama eğer ben paramı yatırır, üç ay hiç bakmam, sonra artmış mı artmamış mı bakarım diyorsanız alınabilir. Kısa vadede beklentiye girerseniz kendinizi strese sokarsınız. Bu dönem piyasanın nasıl gideceği hiç belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir