Binance Coin (BNB) Nedir? BNB Coin Nasıl Alınır?

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance tarafından desteklenen Binance Coin (BN) nedir ve nasıl alınır? Binance Coin hakkında bilmek istediğin her şeyi tek bir yazı içinde kaleme aldık. Makalemizi sonuna kadar okuyarak aradığınız tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

BNB sembolü ile kripto para borsasında işlem gören Binance, 14 temmuz 2017 yılında ERC-20 coin olarak ICO (İlk para teklifi) ile piyasaya giriş yapmıştı. Bu ICO’dan elde edilen toplam meblağ 15 milyon dolar civarıydı. Coin piyasaya sürüldüğünden beri muazzam bir ilgi gördü ve piyasa değeri en yüksek 10 kripto para birimi arasında yer aldı. Token başlangıçta Ethereum ağında çalıştı ve şimdi bu tokenler, Binance’in kendi blok zincirleri içinde çalışabilmesini sağlıyor.

Binance hakkında kısaca bilmeniz gerekenler şunlardır:

  • Değişim ücretleri: Binance tokenları, işlem ücretlerini düşürmek için kullanılabilir. Binance %0.1 işlem ücretine sahiptir ve ücretin %50’si BNB ile ödenebilir. Coin kullanarak işlem ücretlerini %25 indirimli yapabilmenize olanak tanır.
  • Binance Launchpad: BNB, Binance Launchpad’e katılmak için kullanılır. Bu, kripto para birimi projelerinin borsada katılımcılara halka açık olarak token vereceği bir İlk Değişim Teklifi platformudur.
  • Binance DEX: Binance DEX (Merkezi Olmayan Borsa), Borsanın Binance Zinciri üzerinde çalışır.
  • Stake Etme: Binance sonunda merkezi olmayan bir borsa geliştirmek istiyor. Jetonlar, Borsada işlemleri stake etmek için kullanılacaktır.
  • Mal ve hizmetler için ödeme: Binance, aynı zamanda bir ödeme aracı olarak da kullanabilir. Şu anda 150’den fazla kuruluş ile anlaşma sağlayan kurum, ileride bu ağı genişletmeyi hedefliyor.
  • Kredilere ve nakde erişim: Binance takas jetonunun sahipleri, kripto ATM’lerinden nakit çekebilir. Ek olarak, Nexo platformunda kredilere erişebilirler.
  • Sosyal medya: Binance’in hedeflediği bir diğer platformda sosyal medya. Proje kapsamında Upliye isimli bir sitede canlı yayın yapan yayıncılara donate adı verilen bağış yapma özelliğine sahip.
  • Alım satım: Token, normal bir altcoin gibi alınıp satılabilir. Uzun süreli hisse muhafazalarında yatırımcılarına kar veya zarar sağlayabilir.

Binance Coin (BNB) son zamanlarda istikrarlı bir artış ile yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda %180’in üzerinde bir kazanç sağladı ve en değerli coin listesinde ilk 10 arasında yer alıyor. Dalgalanmanın ardından, BNB, ETH ve BTC’ye karşı kazançlar sağladı ve üç haneli rakamları gördü. Madeni para, bu hızda pazar liderlerine karşı kazanımları artırabilir ve pazar payını ilk 3’e itebilir. BNB’ye artan ilgi, bu hareketliliği devam ettirecek gibi gözüküyor. Nitekim

Fiyatlar yükselirse, BNB rallisinin hızı, 160 doların üzerindeki kırılmanın gücüne bağlıdır. Yüksek hacimli bir artış, kripto parayı önümüzdeki günlerde 200 $ veya daha iyi bir seviyeye çıkarır. Bugünlerde kendi ekosistemini yaratmakta oldukça başarılı bir istikrar çizen BNB yatırımcıları oldukça iyimser.

En akılcı kripto para birimlerinden biri olarak parlayan Binance Coin (BNB) nasıl alınır? Makalemizin başında bahsettiğimiz üzere BNB, dünyanın en büyük kripto para borsası platformu olan Binance’in piyasaya sürdüğü bir birimdir. Dolayısıyla sadece BNB için değil, tüm diğer kripto para birimleri için Binance’i önermekteyiz. En düşük komisyon fiyatları üzerinden sınırsız işlem hacmi ile işlem yapmaya başlamak için buraya tıklayın.

2 thoughts on “Binance Coin (BNB) Nedir? BNB Coin Nasıl Alınır?

  1. Çok övülüyor, o yüzden ilk değer kaybında ciddi miktarlarda BNB aldım tutuyorum. Eğer çok acil bir ihtiyacım olmazsa iki sene boyunca tutup iki sene sonunda ev almayı planlıyorum.

  2. Arkasında Binance gibi devasa bir borsanın olduğu coini gözü kapalı satın alırım. Zaten alanlar da hiçbir şekilde yanılmadı. Çok ciddi bir potansiyeli olduğunu da düşünüyorum. Kısa ve orta vadede kazandırdı, daha da kazandıracak ve hepimizi memnun edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir