AVAX Coin (Avalanche) Yorum Analiz

Açık kaynaklı kripto para birimlerinden biri olan AVAX Coin (Avalanche) yorum ve analizi, yatırım konusundaki birtakım soru işaretlerini giderebilir. Eğer uzaktan yakından kripto para birimleriyle ilgileniyorsanız, ocak ayındaki olağanüstü yükselişi hakkında bilgi sahibi olmanız muhtemel.

Son zamanlarda istikrarlı bir yükseliş ile kripto para yatırımcılarının ilgisini çekmeyi başarabilen AVAX Coin (Avalanche) yükselmeye devam eder mi?

Avalanche üzerine inşa edilen geliştiriciler, karmaşık kural kümelerine sahip güçlü, güvenilir ve güvenli uygulamaları ve özel blok zinciri ağlarını kolayca oluşturabilir veya mevcut özel veya genel alt ağlar üzerine inşa edebilir.

Geliştiricilerin aralık ayında duyurduğu Uniswap tabanlı bir oto-Pazar oluşturucunun sıçramada mutlak payı var. AMM modeli denilen merkezi olmayan para birimi (DEX) birçok rakibin ve rekabetin yoğun olduğu pazarda; hızlı, ucuz ve topluluk güdümlü geliştirme ile adil token dağıtımı şeklinde sıralanan avantajları beraberinde sağlamış oldu. Yani, topluluk tarafından dağıtılan ve Ethereum’da olan tüm tokenların alınıp satılabilir olması, yatırımcılar tarafından dikkate değer bir güven sağladı.

360 milyon ana ağın genesis bloğu ile piyasaya sürülen 720 milyon jetonluk sınırlı tedarikle oluşturulan birim, Avalanche Technical adı verilen rapor denklemine göre basılmakta. Yani arza göre sunum yapılması ve değişen ekonomik koşullara göre emisyon oranının değiştirmesini mümkün kılması gibi kolaylıklar mevcut. Geçtiğimiz yılın temmuz ayında düzenlediği ICO ile 42 milyon dolarlık 21 milyon (0.50 dolarla) Avax satışı, kasım ayında büyük hedefin altında kaldıysa da yatırımcılarını zarara uğratmadı.

AVAX, 720.000.000 (720 milyon) token ile sınırlandırılmış maksimum arza sahip. Başlangıçtaki bu arz 360 milyon, yani yarısı kadardı. Avax’ı Bitcoin’den ayıran en büyük özelliklerinden bir diğeri de çıkış hızının opsiyonel olmasıdır. Bitcoin’in emisyonu değiştirilemez fakat AVAX genel bir uzlaşı ile bunu değiştirilebilir kılar. Bu, arzın değiştirilemez, arz limitinin ulaşım hızının değiştirilebilir olduğu manasına gelir.

AVAX fiyatı başlangıcından bu yana açıkta kaldı ve 2020’nin sonuna kadar normal bir eğilim göstererek 10 doların altında kaldı. Ayrıca, 2021 Ocak ayının ortasından bu yana çok güçlü bir yükseliş ivmesi kazandı hızlı şekilde yükseldi. AVAX fiyatı şimdiye kadarki en yüksek seviyelerde seyrediyor ve bu nedenle varlığın daha yüksek seviyelere çıkması bekleniyor. Göstergeler bir ‘satın alma’ sinyaline işaret ediyor.

Sonuç itibariyle Avax’ın ilk yıllarda %9.16 ila %11.4 oranında rekabetçi oranlar sağlaması fiyatının muhtemel artması, uzun vadede sağlam ve güvenilir bir yatırım haline getirmekte. Avax yükselir mi sorusu için üzerindeki Stake parametrelerinin büyük miktarda tokenlerin uzun süre sabit kalmasını teşvik etmesi ve yukarıda belirttiğimiz sebepler mükemmel bir kullanım alanı sağlıyor. Bu da talebin artmasını ve fiyatların önemli ölçüde artacak olmasını muhtemel kılmakta.

AVAX Coin satın almak istiyorsanız şimdi tam zamanı. Eğer kripto para uygulamaları hakkında bilgi sahibi değilseniz, karmaşık parametrelerden arındırılmış Lite uygulamasına sahip, anlık işlem yapmanıza olanak tanıyan Binance tam size göre. Yatırımlarınızı güvence altında alarak hızlı ve kolay üyelik ile hemen işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Buraya tıklayarak dünyanın en büyük kripto para platformu topluluğu arasında yer alabilirsiniz.

One thought on “AVAX Coin (Avalanche) Yorum Analiz

  1. Avalanche çok çok dengesiz bir coin benim gözümde. Tam day trading yapan yatırımcının işi. Ben kazancımı günlük alım satımla sağlıyorum, bu coinin özelliği buna çok müsait.
    Binance üzerinden işlem yaptığınızda komisyon zaten düşük oluyor. AVAX al sat ile günde %2-3 gibi rakamlar kazanabilirsiniz. Tabi sermayeniz ne kadar yüksekse kazancınız da o kadar yüksek oluyor. Bana kalırsa hem günlük alım satım hem de uzun vade için uygun bir yapısı var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir