AVAX Coin (Avalanche) Nedir? AVAX Nasıl Alınır?

AVAX Coin (Avalanche), yüksek oranda ölçeklendirilebilir, açık kaynaklı ve merkezi olmayan finans birimi uygulamalarını ve kurumsal dağıtımları yapan açık kaynaklı bir kripto para platformudur. İç dinamikleri, finans durumu, yatırımcılar için vadettikleri ve geleceği için AVAX Coin (Avalanche) nedir ve nasıl alınır sorularına derinlemesine bakmak gerekir.

AVAX, eşsiz mimariye sahip bir kripto para birimidir. P2P denilen eşler arası değer aktarımı, yatırımcılarının yatırımlarını güvence altına almak, hesaplama ve blok zincirinin oluşturması gibi avantajlar oluşturur. Avalanche Coin (AVAX) platformu Andressen Horowitz ve Polychain Capital gibi büyük şirketler tarafından desteklenir. Kripto para ticaretii yapmak ve ölçeklendirilebilir sözleşme uygulamaları gibi faktörler sayesinde son zamanların öne çıkan dijital para birimidir. Ayrıca 1 saniyenin altında doğrulanabilir işlem yapabilmesini sağlayan smart contract özelliği ile sektörde özel bir yere sahiptir.

AVAX Coin’in sahip olduğu ileri teknoloji protokolü, Türk asıllı Profesör Dr. Emin Gün tarafından tasarlanmıştır. Bu akıllı sözleşme aynı zamanda 1.000’den fazla blok üreticisinin rekorunu kırmıştır.  Avalanche ana ağ tokenlarının %14’ünden daha azı özel yatırımcılara ve neredeyse %70’i ekosistem üzerinde inşa eden kullanıcılara ihraç edilen, ekosistemdeki en eşitlikçi token dağıtım planlarından birine sahiptir. Piyasadaki toplam arzı 360 milyon olacak ve sınırlı bir token oluşturacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sistemin sahip olduğu en yüksek arz limiti 720 milyondur ve bu rakama yaklaştıkça yeni üretim yapmayı planlar. Bu sayede arz talep dengesi korunmuş ve birim fiyatının düşmesi engellenmiştir. Piyasada oluşturulacak yüksek arz ve düşük talep, birimin para kaybetmesini sağlayacağından bu tedbir tacirlerin yatırımlarını güvence altına alır.

Yüksek teknoloji ile geliştirilmiş sistem, belirli ihtiyaçları kapsamlı bir ekosistem ve blok zinciri ile birlikte çalışabilir halde sağlaması, piyasadaki çoğu kripto para biriminden daha etkili olmasını sağlamıştır. Bu protokolün arkasındaki ana geliştirici Ava Labs, Andreessen Horowirz, Initialized Capital ve Polychain Capital gibi şirketler tarafından desteklenmektedir.

En güçlü merkezi olmayan varlık ticareti ve emsalsiz hızı, Avax Coin’i diğer birimlerden ayıran en önemli özelliğidir. Birbirinden bağımsız evrensel boyutlu oluşu, şeffaf ve tek bir platform halinde dönüşümü ile günümüzün ve geleceğin en güçlü birimi olmaya aday. Avax Tokenleri, kurum içi ödeme yapmanın yanında ağda staking adı verilen hisselere dönüştürülerek kullanıcıların pasif gelir elde edebilmelerine de imkân tanımakta.

Otoritelerin geleceğin para birimlerinden biri olarak nitelediği Avax Coin (Avalanche) nasıl alınır merak edenler için iyi bir haberimiz var. Dünyanın en köklü ve en geniş kullanım alanına sahip uygulaması olan Biance ile işlemlerinizi hemen gerçekleştirebilirsiniz. Bu linke tıklayarak kolay bir üyelik oluşturabilir ve kripto para borsasına giriş yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz sanal pos ve dijital bankacılık uygulamalarıyla kusursuz bir uyum içinde çalışan uygulamaları ve masaüstü siteleri ile anlık kazanç sağlamak için hemen üye olabilirsiniz.

One thought on “AVAX Coin (Avalanche) Nedir? AVAX Nasıl Alınır?

  1. AVAX’ta sermayemin yarısı uzun vadeli yatırım amacıyla duruyor. Geri kalan ile büyük bir sepet oluşturdum, günlük – haftalık alım satım yapıyorum. AVAX şu an çok iyi gidiyor, eğer böyle devam ederse 6-7 aya kadar artık satış emri verebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir