home Binance Kripto Paralar Binance Nasıl Para Yatırılır?

Binance Nasıl Para Yatırılır?

Binance nasıl para yatırılır sorusu ülkemizden epey popüler bir borsa olan Binance üzerinde sürekli olarak sorulmaktadır. Kripto paralara olan ilginin her geçen gün artması nedeniyle kripto para borsaları da önemini arttırmaktadır. Ülkemizde bir hayli yatırımcıyı bünyesinde toplamayı başaran Binance’de bu borsalardan bir tanesi belki de en önemlisidir.

Binance, para çekme ve yatırma işlemleri konusunda bir hayli avantajlıdır. Özellikle bu işlemlerin ülkemizden kolayca yapılabiliyor olması da Binance’a olan ilgiyi arttıran faktörlerden bir tanesidir.

Binance Para Yatırma Seçenekleri

Binance; düşük komisyon oranları, yüksek hacim ve hızlı altyapısı sayesinde dünyanın önde gelen borsalarından bir tanesi olmuştur. Kendi kripto para borsasına sahip olan Binance, kripto para dünyasına köklü bir şekilde girmeyi başarmıştır.

Binance borsasına para yatırma işlemleriniz için 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar:

  • Kredi kartı (Visa, Mastercard)
  • Türk Lirası yatırma
  • Yerli borsalardan kripto para transferi gerçekleştirme

Genel olarak gerçekleştirilen yöntem Türk Lirası yatırma seçeneğidir. Bu yazımızda da bu konuyu açıklayacağız.

Binance Nasıl Para Yatırılır?

Binance para yatırma işlemi için Türk Lirası seçtiğinizde karşınıza Papara uygulaması gelecektir. Burada yapacağınız işlemlerde masraflar %1 oranında belirlenmiş ve maksimum 200 TL masraf alınacak şekilde de üst sınır sabitlenmiştir. Bu durumda yapacağınız işlemlerde papara uygulamasını kullanırsanız sırası ile şu işlem adımlarını takip etmeniz gerekecektir.

  • Öncelikli olarak Binance hesabınıza giriş yapmalısınız.
  • Hesaba giriş yaptıktan sonra ise “Kripto Al TRY” sekmesini seçmelisiniz.
  • Bu sekme altında karşınıza “TRY Yatırın” menüsü çıkacaktır. Buraya tıklayınız.
  • Buradan sonra karşınıza Papara uygulamasının otomatik olarak seçili olduğu bir ekran gelecektir.
  • Bu ekranda sağ tarafta yatırmak istediğiniz miktar ve ödeme bilgileri girilir. 1 TL – 500 TL arasında olan miktarı Papara uygulamasından hesabınıza aktarabilirsiniz.
binance para yatırmak

Bu işlemden sonra “devam et” dediğinizde karşınıza papara menüsü gelecek ve oradan işlemlerinize devam etmeniz istenecektir. Özellikle Papara hesabınıza bu menü altından giriş yaptıktan sonra karşınıza bir onay ekranı gelecektir. Buradan onay verdikten sonra ise işlemleriniz tamamlanmış olacaktır.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta Papara uygulamasına verdiğiniz TC kimlik numaranız ile Binance borsasına verdiğiniz numaranın birbiri ile aynı olması gerekmektedir. Aksi halde işlemleriniz onaylanmaz ve boşuna birkaç gün beklemiş olursunuz.

Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra ise Binance borsası üzerinden işlem geçmişleri kısmından durumlarınızı kontrol edebilirsiniz. İşleminizin gerçekleşmiş olup olmadığını bu şekilde rahatça görebilirsiniz.

Binance borsası ülkemizden bir hayli yatırım toplamış nadir borsalardan bir tanesidir. Bu durum için kendileri de ülkemizde kolay yatırım toplayabilmek için birtakım geliştirmeler yapmış ve Papara uygulaması ile para yatırma ve çekme işlemlerini bir hayli kolaylaştırmıştır. Ancak dilerseniz kredi kartı seçeneği ile de bu borsaya para yatırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir