home Binance Kripto Paralar AAVE Coin (AAVE) Yorum Analiz

AAVE Coin (AAVE) Yorum Analiz

74.07 milyon dolarlık işlem hacmi ve 4,64 milyar dolar toplam piyasa değerine sahip AAVE, geçtiğimiz ayın son haftasında sabit kalmıştı. Genel yükselişi devam etse de ileri piyasa kalibrasyonu ve yayılımcı politikalarının ne şekilde seyir göstereceği merak konusu. Son birkaç ayda elde edilen kazançların kaybına dair genel endişe her kripto para biriminde olduğu gibi AAVE de mevcut. Peki şimdi AAVE Coin (AAVE, LEND) yorum ve analizleri ne diyor? İleriye dönük bir yatırım yapmayı düşünmeden önce AAVE yükselir mi gibi soruların yanıtlarına bakalım.

AAVE fiyatı ocak ayındaki sert düşüşün ardından şubat ayında toparlanma sürecine girmişti ve yükseliş devam etmekte. Aynı dönemdeki artışa bakıldığında BTC ve ETH’ye göre değer kazandı. Teknik olarak baskı yapma ihtimali devam ediyor ve düşüşe meydan okuyor. Son dönem grafiklerinde hala değer kazanıyor fakat nispeten daha yavaş. Şubat ayının son haftasında dolara göre %30’luk bir artış göstererek ilk ayları başarılı bir istikrarla tamamlamıştı. 2021’in en yüksek seviyelerini 584 dolardan gösterdikten hemen sonra hızlı bir düşüş yaşadığını da hatırlatılmakta fayda var.

Yükselişin devam edip etmeyeceği, ileri dönemlerde projenin benimsenmesi ve topluluğun artışına bağlı. Geçtiğimiz sürelerde GAS’ları ücrete dönüştürme ve kullanıcı deneyimlerini geliştirmek için Katman-2’ye geçeceği duyurulmuştu. Bu, AAVE’nin fiyatının daha fazla yükselebilecek ve boğa liginde olabilecek olduğu anlamına gelir. Yakın vadede şubat ayında 300 dolar civarlarında işlem gördü. 200 dolara kadar gerçekleşecek sert bir düşüş şu an için çok ihtimalli durmuyor. Aksine, 400 doların üzerinde direnç sağlama ihtimali de mevcut.

Bilindiği üzere AAVE protokolü, ödünç verme ve alma üzerine kurulu bir protokoldür ve en büyük DeFi protokolleri arasında sayılır. 2021 yılı itibariyle piyasa değeri 6 milyar dolara yaklaştı ve MakerDAO’nun yakın takipçisi oldu. Öte yandan AAVE’nin likidite havuzundaki en önemli varlıklarının arasında LINK, WEBTC ve ETH gibi kripto para birimleri destekliyor.

Şubat ayındaki dalgalanmalarına rağmen yükseliş trendi hala güçlü. Hacim analizi göz önüne alındığında hala boğalar arasında ve pozitif bir konumda. Öte yandan, 450 doların üzerindeki bir toparlanma daha yüksek hacimli 23.6 Fibonacci düzelmesi, yakın zamandaki ortalamaları aşan AAVE fiyatlarını 584 dolara veya hatta bir satın alma trendi devam modelinde 600 dolara sıçratabilir.

Sonuç itibariyle ocak ayındaki hızlı düşüşün ardından şubat yılında toplam %76 arttı ve yükselişi sürüyor. Şu anda Aave, Total Locked Value (TVL) tarafından ikinci DeFi projesi ve protokol ile kullanıcıların dikkatini çekmeye ve rakiplerinden daha iyi performans göstermeye devam ediyor. Cointelegraph ve TradingView verilerine göre, AAVE’nin yazım sırasında 24 saatlik işlem hacminin de 24.2.4 milyar dolara yükseldiği görülmekte.

AAVE Coin (AAVE, LAND) satın alarak kripto para dünyasına adım atmak ve yatırım yapmak isteyenlerin tüm dünyada ve ülkemizdeki ilk tercihi Binancedir. Binance’nin dünyanın en çok tercih edilen kripto para borsası olmasında birçok etken mevcut. Günlük milyonlarca dolarlık işlem hacmi ve her gün 30 milyondan fazla kullanıcının ziyaret ettiği platformda anlık verileri alabilmektesiniz. Siz de Binance kripto para borasında üye olmak ve işlem yapmaya başlamak için buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

One thought on “AAVE Coin (AAVE) Yorum Analiz

  1. AAVE aldığım ilk günden beri yüzümü güldürmeye devam ediyor. Şu an bile alım fırsatı yarattığını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir